İnternet üzerinden canlı olarak yayınlanan törenle Akademi Başkanı Tom Sherak ile geçen senenin En İyi Yardımcı Kadın Oyuncusu Mo'Nique Oscar adaylarını açıkladılar. Tören 27 Şubatta yapılacak. Adaylar aşağıdaki gibidir;
En İyi Film
The King's Speech (Kralın Konuşması)
The Social Network (Sosyal Ağ)
Inception (Başlangıç)
Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3)
The Fighter (Dövüşçü)
Black Swan (Siyah Kuğu)
127 Hours (127 Saat)
True Grit (İz Peşinde)
The Kids Are All Right
Winter's Bone
The Social Network (Sosyal Ağ)
Inception (Başlangıç)
Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3)
The Fighter (Dövüşçü)
Black Swan (Siyah Kuğu)
127 Hours (127 Saat)
True Grit (İz Peşinde)
The Kids Are All Right
Winter's Bone
En İyi Erkek Oyuncu
Colin Firth (The King's Speech)
Jeff Bridges (True Grit)
James Franco (127 Hours)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
Javier Bardem (Biutiful)
Jeff Bridges (True Grit)
James Franco (127 Hours)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
Javier Bardem (Biutiful)
En İyi Kadın Oyuncu
Natalie Portman (Black Swan)
Annette Bening (The Kids Are All Right)
Nicole Kidman (Rabbit Hole)
Michelle Williams (Blue Valentine)
Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
Annette Bening (The Kids Are All Right)
Nicole Kidman (Rabbit Hole)
Michelle Williams (Blue Valentine)
Jennifer Lawrence (Winter's Bone)
En İyi Yönetmen
David Fincher (The Social Network)
Christopher Nolan (Inception)
Tom Hooper (The King's Speech)
Darren Aronofsky (Black Swan)
Joel ve Ethan Coen (True Grit)
Christopher Nolan (Inception)
Tom Hooper (The King's Speech)
Darren Aronofsky (Black Swan)
Joel ve Ethan Coen (True Grit)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Christian Bale (The Fighter)
Geoffrey Rush (The King's Speech)
John Hawkes (Winter's Bone)
Jeremy Renner (The Town)
Mark Ruffalo (The Kids Are All Right)
Geoffrey Rush (The King's Speech)
John Hawkes (Winter's Bone)
Jeremy Renner (The Town)
Mark Ruffalo (The Kids Are All Right)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Melissa Leo (The Fighter)
Amy Adams (The Fighter)
Helena Bonham Carter (The King's Speech)
Jacki Weaver (Animal Kingdom)
Haile Steinfeld (True Grit)
Amy Adams (The Fighter)
Helena Bonham Carter (The King's Speech)
Jacki Weaver (Animal Kingdom)
Haile Steinfeld (True Grit)
En İyi Yabancı Film
Hors la Loi, Cezayir (Rachid Bouchareb)
Incendies, Kanada (Denis Villeneuve)
In a Better World, Danimarka (Susanne Bier)
Dogtooth, Yunanistan (Giorgos Lanthimos)
Biutiful, Meksika (Alejandro González Iñárritu)
Incendies, Kanada (Denis Villeneuve)
In a Better World, Danimarka (Susanne Bier)
Dogtooth, Yunanistan (Giorgos Lanthimos)
Biutiful, Meksika (Alejandro González Iñárritu)
0 yorum:
Yorum Gönder
Sende düşünceni paylaşmak ister misin?