26 Şubat 2011

2. İ.T.Ü. Film Festivali


İ.T.Ü. Sinema kulübünün geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği film festivali bu yılda ikincisi ile sinema otoritelerini, kısa film yapımcılarını ve sinema sevenleri bir araya getirecek. Festival dahilinde üçüncü kez düzenlenecek olan kısa film yarışması kısa film yapımcılarına filmlerini izleyici kitleleriyle buluşturma imkanı sağlıyor. Elemeyi geçen 20 filmin festivalin gösterim programına alınacağı ve dereceye giren filmlerin ödüllendirileceği 3. İ.T.Ü. Kısa Film Yarışması'na katılım için son başvuru tarihi 28 Mart 2011 olarak belirlenmiş.

11 - 15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan festival bünyesinde festival temasına ait kısa ve uzun metraj film gösterimleri, ulusal kısa film yarışması, atölye çalışmaları, söyleşiler ve yarışmada dereceye giren kısa filmlerin gösterimlerini içeren ve bunlara ek olarak film okuma aktiviteleri dahilinde sinema dünyasının profesyonelleri ile sinema severleri kaynaştıracak etkinlikler yer alacak. Festivalin bu yılki konsepti ise "Bir Kısa Filmin Anatomisi" olarak belirlenmiş. Söz konusu atölyeler dahilinde bir kısa filmin yapım öncesi, yapım aşaması ve yapım sonrası incelenecek. Kısa film yarışmasına katılım koşullarına yazının devamında ulaşabilirsin.

KISA FİLM YARIŞMASINA KATILIM KOŞULLARI

1. Yarışmaya 2010 yılından itibaren çekilmiş filmler katılabilir.
2. Yarışmaya kurmaca, deneysel, animasyon ve belgesel türlerindeki filmler katılabilir.
3. Gönderilen filmlerin süreleri belgesel filmler için 30 dakika, diğer türler için 20 dakika ile sınırlandırılmıştır.
4. Bir katılımcı birden fazla filmiyle, birden fazla türde filmle katılabilir.
5. Yarışmaya daha önce başka yarışmalara veya festivallere katılmış filmler de katılabilir.
6. Katılımcı filminin DVD formatındaki iki(2) kopyasını, ayrı bir cd içerisinde filmle ilgili görüntüleri(setten fotoğraf ve filmden kare), başvuru formuyla birlikte 28 Mart 2011 tarihine kadar başvuru formunda belirtilen adresimize göndermelidir.
7. Gönderilecek filmler "İTÜ Sinema Kulübü Arşivi"nde saklanacak ve yönetmenin izni dahilinde farklı etkinliklerde kullanılabilecektir.
8. Festivalde İTÜ Sinema Kulübü tarafından belirlenmiş "Ön Jüri" değerlendirmesinden geçmiş filmler gösterilecek ve "Ana Jüri" tarafından seçilen filmler çeşitli kategorilerde ödüllendirilecektir.
9. Yarışmaya başvuran her katılımcı, katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Burada belirtilmeyen diğer tüm hususlar için karar yetkisi Festival Komitesi'nindir. Katılım koşullarını kabul eden kısa filmciler için hazırlanan başvuru formunu www.sinema.itu.edu.tr ya da www.kisafilm.itu.edu.tr/wordpress adresinden indirebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

Sende düşünceni paylaşmak ister misin?